fot. Jarosław Ryfun
W sobotę koszalińskim amfiteatrze odbyły się uroczystości z okazji 50. rocznicy powstania diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Mszy św. przewodniczył przedstawiciel nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

Podczas uroczystości przy ołtarzu były relikwie patronów diecezji świętych Wojciecha i Maksymiliana oraz Pieta Skrzatuska. W modlitwie wiernym pomagali muzycy Poznańskiego Wielbienia (filharmonicy i band) prowadzeni przez Poldka Twardowskiego oraz chór. Dyrygował Hubert Kowalski. Czerwcowe dziękczynienie w Koszalinie zakończył koncert uwielbienia.

„Magazyn katolicki” - cz. 1.

Po zakończonych jubileuszowych uroczystościach w amfiteatrze nuncjusz apostolski spotkał się z uchodźcami z Ukrainy. Abp Salvatore Pennacchio odwiedził Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie. W spotkaniu uczestniczyły osoby, które w ostatnich miesiącach znalazły schronienie w diecezjalnym ośrodku rekolekcyjnym oraz koszalińskim seminarium.

„Magazyn katolicki” - cz. 2.

W tym roku diecezja koszalińsko-kołobrzeska jest gospodarzem 17. edycji Mistrzostw Polski Służby Ołtarza w Piłce Nożnej. Dwudniowe wydarzenie rozpoczyna się w poniedziałek w Kołobrzegu oraz okolicznych miejscowościach - Budzistowie, Grzybowie, Dźwirzynie i Ustroniu Morskim.

„Magazyn katolicki” - cz. 3.