fot. Mateusz Sienkiewicz
W tym sezonie władze miasta nie uruchomiły kąpieliska przy ulicy Kilińskiego. Sanepid już pięciokrotnie wydał negatywną ocenę jakości wody w tym popularnym wśród mieszkańców miejscu.

Anna Bąk, kierownik oddziału nadzoru sanitarnego Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinku podkreśla, że korzystanie z tej plaży może być niebezpieczne dla zdrowia: - W tym roku woda przy Plaży Wojskowej nie podlega bieżącemu nadzorowi żadnej organizacji, co wiąże się z możliwym wystąpieniem zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Kąpiel w takim miejscu może przynieść groźne konsekwencje zdrowotne.

Szef szczecineckiego WOPR Wojciech Reperowicz zaznaczył, że zamknięcie Plaży Wojskowej sprawia, że jeśli dojdzie na niej do niebezpiecznej sytuacji, to czas reakcji ratowników może być wydłużony: - Dotarcie na miejsce może zając nam 5-10 minut, a przecież zatrzymanie oddechu powyżej trzech minut, może już spowodować trwałe uszkodzenia w obrębie mózgu. Nasi ratownicy starają się jak najczęściej przepływać w okolicy Plaży Wojskowej i sprawdzać, czy wszystko jest w porządku. Nie mamy jednak żadnych kompetencji, aby nakazać wyjście z wody.

ms/zn

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza