fot. PRK24
Jak co tydzień, w sobotni poranek, goście „Studia Kołobrzeg” dyskutowali o najważniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia w mieście, regionie i kraju.

Piłkarska Kotwica Kołobrzeg w niecodziennych okolicznościach awansowała do 2. ligi. O okolicznościach awansu i wielu kontrowersjach, a także planach na przyszłość rozmawialiśmy z prezesem klubu Adamem Dzikiem.

Adam Dzik, prezes piłkarskiej Kotwcy Kołobrzeg

Gościem „Studia Kołobrzeg” był poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia Czesław Hoc. Rozmawialiśmy między innymi o zakończeniu roku szkolnego oraz nowym przedmiocie „Historia i Teraźniejszość”.

Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia

W panelu samorządowym gościliśmy radnych miejskich: Macieja Bejnarowicza (PiS), Dariusza Zawadzkiego (PO) oraz Jacka Woźniaka (radny niezależny). Tematami dyskusji były kwestia wsparcia finansowego kołobrzeskiego sportu w kontekście awansu Kotwicy Kołobrzeg do 2. ligi oraz trzecia odsłona sporu wokół lokalizacji obelisku katyńskiego.

Panel samorządowy

Tramwaj wodny kursujący po Parsęcie i basenie portowym to jedna z największych atrakcji sezonowych. W niespełna godzinnym rejsie można zobaczyć Kołobrzeg z zupełnie innej, nowej perspektywy. Mieliśmy okazję wsiąść na pokład jednostki, która została zbudowana w kołobrzeskiej stoczni.

materiał Małgorzaty Abramowicz

XIV-wieczny kościół w Niemierzu to perełka architektury sakralnej, która z powodu fatalnego stanu potrzebuje natychmiastowego remontu. Spotkaliśmy się z proboszczem parafii, pod którego opieką jest świątynia, aby przybliżył nam historię kościoła i problemy, z którymi przyszło mu się zmierzyć.

materiał Małgorzaty Abramowicz

W Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Złocieńcu odbyło się inauguracyjne posiedzenie nowo powołanej Rady Społecznej Szpitala. Podczas spotkania omówiono ogólną sytuację kadrową i finansową placówki, rozmawiano też o planach inwestycyjnych.

materiał Mariusza Wolańskiego

W Ośrodku Jazdy Konnej Michalski w Budzistowie trwają Ogólnopolskie Zawody Jeździeckie w Skokach Przez Przeszkody Dzieci i Młodzieży, jednocześnie również  zawody rangi regionalnej dla seniorów. W imprezie, która potrwa do niedzieli startować będą jeźdźcy na ok. 200 koniach.

materiał Mariusza Wolańskiego

Prawie czterdziestu uczniów ze szkół podstawowych odebrało w środę od prezydent miasta nagrody za osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2021/2022. Uczestniczyliśmy w uroczystości uhonorowania laureatów.

materiał Małgorzaty Abramowicz

„Studio Kołobrzeg” przygotowali: Mariusz Wolański i Małgorzata Abramowicz
Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz