fot. facebook.com/ustkanafali
Zaproszenie Marcina Kamińskiego w tym tygodniu przyjęli: Włodzimierz Wolski - naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Ustka, Anna Gajda - skarbnik Słupska oraz Renata Kiempa - pełniąca obowiązki burmistrza Miastka.

Przypomnijmy, w piątek rok szkolny 2021/2022 w całej Polsce zakończyło 4,7 mln uczniów. Wakacyjna przerwa potrwa do 1 września. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy wielu turystów odwiedzi polskie wybrzeże.

Włodzimierz Wolski zaznaczył na naszej antenie, że wydział promocji usteckiego ratusza przygotowywał się do sezonu letniego od dłuższego czasu: - Nasz trzyosobowy zespół ma cały czas pełne ręce roboty, aby sezon w kurorcie był udany. Ustka pomimo tego, że jest małym miastem, przyjmuje codziennie wielu turystów. Regularnie odwiedzają nas także goście, którzy nocują w okolicach naszego kurortu m.in. w Rowach i Jarosławcu.

- Sezon letni zapowiada się bardzo optymistycznie. Właściciele hoteli oraz innych miejsc noclegowych mają dużo rezerwacji, nawet na wrzesień. Bardzo się cieszymy, że turyści tak chętnie wybierają Ustkę. Nasze miasto skupia się na tworzeniu zróżnicowanych imprez. Jestem przekonany, że każdy z odwiedzających ten kurort znajdzie coś dla siebie - dodał Włodzimierz Wolski.

Podczas piątkowej audycji Marcin Kamiński rozmawiał także z Renatą Kiempą o sytuacji w miasteckim szpitalu, a Anna Gajda opowiedziała m.in. o kondycji finansowej Słupska.

Więcej w poniższej rozmowie.

mk/mt

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”