fot. Małgorzata Abramowicz
W czwartek w ratuszu spotkali się m.in. przedstawiciele służb mundurowych, WOPR-u, portowej OSP, MOSiR-u, sanepidu, jednostek miejskich i powiatowych, dla których priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom.

Prawie 60 ratowników wodnych  będzie dyżurować na czterech kąpieliskach. - Ustawiliśmy już tablice informacyjne dotyczące tego, jak odpowiednio zachować się na plażach. Ponumerowane są wszystkie zejścia - powiedział Stanisław Malepszak, szef kołobrzeskich ratowników.

Od piątku w Kołobrzegu, Rymaniu i Ustroniu Morskim dostępnych będzie pięć karetek pogotowia, a w lipcu i sierpniu ulice patrolować będzie 28 dodatkowych policjantów.

Podinspektor Krzysztof Rosiak, zastępca komendanta powiatowego policji w Kołobrzegu zaznaczył, że funkcjonariusze zweryfikowali największe zagrożenia dotyczące turystów: - To gry hazardowe, duża liczba zdarzeń na molo przy schodkach oraz źle zaparkowane pojazdy. Wyzwaniem będzie też zabezpieczenie festiwalu Sunrise.

ma/rz

Posłuchaj

Stanisław Malepszak, szef kołobrzeskich ratowników podinspektor Krzysztof Rosiak, zastępca komendanta powiatowego policji w Kołobrzegu