fot. Mateusz Sienkiewicz
Nowa pani burmistrz przejęła władzę w Szczecinku ponieważ wygrała licytację w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Deklarując wpłatę 12 tysięcy 300 złotych przez kilka godzin mogła zapoznać się ze specyfiką pracy w ratuszu.

- Cieszę się, że mogłam poznać ratusz od środka i zobaczyć, jak pracuje burmistrz miasta. Oczywiście była to tylko namiastka tego czym on się zajmuje. Myślę, że jest to trudny zawód, ponieważ opieka nad wszystkimi mieszkańcami i borykanie się z różnego rodzaju opiniami na pewno dotyka też personalnie - powiedziała nowa burmistrz Szczecinka.

W trakcie swojego urzędowania Joanna Matysiak odwiedziła także Miejski Klub Piłkarski w Szczecinku i zdecydowała o dodatkowym dofinansowaniu dla zawodników: - Chciałabym przekazać rekomendację burmistrza Szczecinka, którą właśnie podpisuję, i przekazać z rezerw finansowych 10 tys. zł na rozwój klubu.

Szczecinecki ratusz po raz kolejny wsparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przed rokiem lokalny deweloper wylicytował dzień pracy wiceburmistrza, który na kilka godzin został... budowlańcem.

ms/aj

Posłuchaj

Joanna Matysiak o wrażeniach pracy na stanowisku burmistrza Joanna Matysiak w trakcie swojego urzędowania