fot. prk24.pl
Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wybuchu butli z gazem i spowodowanego nim pożaru mieszkania w Złotowie, do którego doszło w środę około 10.00.

Oficer prasowy komendanta powiatowego PSP w Złotowie asp. Mateusz Wiebskowski powiedział, że około 10.00 złotowscy strażacy dostali informację o wybuchu i pożarze w mieszkaniu znajdującym się na parterze trzypiętrowego bloku przy ul. Wańkowicza: - Dowódca akcji powiedział, że najprawdopodobniej, doszło do niekontrolowanego wypływu gazu propan butan z 11 kg butli, wskutek czego nastąpił wybuch, a następnie pożar w mieszkaniu.

W wypadku ranna została około 50-letnia kobieta. Poszkodowaną przewieziono do szpitala w Pile. - Ma poparzenia drugiego i trzeciego stopnia - wskazał strażak.

Jak dodał, w wyniku zdarzenia nie ucierpieli pozostali mieszkańcy bloku, którzy w czasie akcji gaśniczej zostali ewakuowani z budynku.

Wiebskowski wskazał, że pożar po wybuchu objął kuchnię mieszkania. Pomieszczenie zostało całkowicie zniszczone. Dodał, że uszkodzone zostało również sąsiednie mieszkanie: - Na miejsce został wezwany nadzór budowlany, który ma określić, czy budynek nadaje się do dalszego użytkowania.

W akcji gaśniczej brało udział siedem zastępów straży pożarnej.

PAP/rz