fot. Paweł Wiśniewski
fot. Paweł Wiśniewski
fot. Paweł Wiśniewski
fot. Paweł Wiśniewski
fot. Paweł Wiśniewski
fot. Paweł Wiśniewski
Od dziesięciu dni mieszkańcy wsi Pobądz, aby dojechać do miejsca zamieszkania, muszą poruszać się drogą leśną. W środę, na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Białogardzie, rozpoczęły się prace naprawcze.

Mieszkańcy przyznają, że droga leśna pozostawia wiele do życzenia: - Na razie poruszamy się drogą przez las, dojazd zajmuje co najmniej pół godziny dłużej. Droga jest fatalna, niebezpieczna. Boimy się, że przebijemy opony w samochodzie. Do tego zwierzyna poruszająca się po lesie. Jesteśmy odcięci od świata, a najbliższy sklep jest właśnie w Tychowie. Czekamy na naprawę drogi.

Arkadiusz Jaskulski ze Starostwa Powiatowego w Białogardzie przyznaje, że sytuacja wymaga jak najszybszej interwencji: - Rzeczywiście, to bardzo niemiła niespodzianka. Okazało się, że istnieje w drodze przepust, ale nie widnieje on w żadnej dokumentacji. To spowodowało, że wraz z upływem czasu ten przepust, który jest kilka metrów pod powierzchnią drogi, nie udrażniał się. Woda, która znajduje się w przylegającym do drogi stawku, zaczęła gromadzić się w sposób nadmierny. W ostatnich dniach doprowadziło to do zerwania drogi. W ciągu 3-4 dni powinna ona zostać naprawiona.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Pawła Wiśniewskiego.

pw/aj

Posłuchaj

materiał Pawła Wiśniewskiego