fot. archiwum PRK24
W organizację akcji włączyły się miejskie instytucje kultury, kluby sportowe, stowarzyszenia i firmy prywatne.

Przemysław Krzyżanowski, wiceprezydent Koszalina powiedział, że jedną z nowości będą wakacyjne koncerty dla dzieci w Filharmonii Koszalińskiej: - Te koncerty na pewno będą cieszyły się ogromną popularnością. Widzieliśmy w jaki sposób dzieci i ich rodzice odbierali Poranki Sztuki jakie mięliśmy w filharmonii w niedzielę, w trakcie roku szkolnego.

Propozycje dla dzieci i młodzieży przygotowały na wakacje wszystkie miejskie instytucje kultury. - To koszalińskie muzeum, zagroda jamneńska, Koszalińska Biblioteka Publiczna - w filiach i głównej siedzibie, Centrum Kultury 105, Bałtycki Teatr Dramatyczny oraz inne instytucje kultury - podkreślił Przemysław Krzyżanowski.

W programie „Bezpiecznych wakacji” nie zabrakło propozycji dla aktywnych, to między innymi basen za złotówkę. W organizację zajęć sportowych włączyły się także działające w mieście kluby i stowarzyszenia. -  Zajęcia sportowe będzie prowadził Zapaśniczy Klub Sportowy w Koszalinie, Koszaliński Klub Piłki Nożnej „Bałtyk” i TKKF, który będzie przygotowywał imprezy sportowe - dodał wiceprezydent Krzyżanowski.

W czasie wakacji odbędą się także dwa duże koncerty w amfiteatrze. W lipcu wystąpi Natalia Kukulska, a w sierpniu - Joszko Broda.

Większość aktywności jest bezpłatna, za część pobierana będzie symboliczna opłata.

Na organizację „Bezpiecznych wakacji” miasto przeznaczyło w tym roku prawie 800 tysięcy złotych.

ap/aj

Posłuchaj

Przemysław Krzyżanowski o koncertach wakacyjnych w Filharmonii Koszalińskiej Przemysław Krzyżanowski o instytucjach kultury, które włączyły się do tegorocznej akcji Przemysław Krzyżanowski o zajęciach sportowych dla dzieci