fot. Mariusz Wolański
Rada Społeczna jest organem doradczym Szpitala. Podczas spotkania z nowo powołanym zespołem, omówiono ogólną sytuację kadrową i finansową placówki, rozmawiano też o planach inwestycyjnych.

- Jesteśmy, jako Rada, pod wrażeniem efektywnych działań poszerzenia programu rehabilitacji, w tej chwili szpital oferuje m.in. rehabilitację kardiologiczną, ogólnoustrojową, czy neurologiczną, a w planach jest dalsza jej rozbudowa. Takie holistyczne podejście do kwestii rehabilitacji to wyraz profesjonalizmu - zaznaczył przewodniczący rady społecznej, wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia i kołobrzeski poseł PiS Czesław Hoc.

O finansach szpitala mówiła dyrektor Ewa Giza, która podkreśliła, że mimo kryzysowej sytuacji gospodarczej w kraju, bieżąca działalność, jak i plany rozwojowe placówki przebiegają bez większych zakłóceń. - Mamy zaplanowanych kilka inwestycji, które mogą być trudne do zrealizowania, ponieważ ich plany były tworzone trzy lata temu, a realizację zaczynamy teraz, kiedy koszty są o wiele większe. Powinniśmy sobie jednak z nimi poradzić.

W skład Rady Społecznej Szpitala w Złocieńcu wchodzą między innymi przedstawiciele służb: policji, straży pożarnej, straży granicznej, służby więziennej, a także Naczelnej Rady Lekarskiej i Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

mw/zn

Posłuchaj

Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości Ewa Giza, dyrektor Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Złocieńcu