fot. Jarosław Ryfun
Pieniądze na kolejne prace przy sanktuarium maryjnym przyznało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Siostra Eligia Pawlisz z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi poinformowała, że dzięki dotacji w tym roku uda się dokończyć instalację grzewczą w obiekcie: - Zamontowane zostaną pompy ciepła, aby już część budynku była ogrzewana. Wykonana będzie również instalacja wodno-kanalizacyjna.

Siostry starają się zebrać ponad 600 tysięcy złotych na wkład własny potrzebny przy tego typu ministerialnych dotacjach. Dlatego w mediach społecznościowych prowadzone są m.in. licytacje obrazów olejnych. - To pierwszy cykl licytacji. Następne etapy będą prowadzone przez siedem kolejnych tygodni, od piątku do wtorku - zaznaczyła siostra Eligia Pawlisz.

Budowa centrum pielgrzymkowego na Górze Chełmskiej rozpoczęła się w 2015 roku. Oprócz sal konferencyjnych, multimedialnego muzeum poświęconego Janowi Pawłowi II, znajdą się tam również kaplica i kawiarnia. Ta ostatnia zacznie działać w przyszłym roku. - Mamy już wylane posadzki. Są tynki. Doprowadzony został także prąd. Udało się to dzięki pieniądzom, które pozyskała nasza Fundacja Przymierze z tytułu jednego proc. podatku - poinformowała siostra Eligia Pawlisz.

Budowę centrum pielgrzymkowego można weprzeć również poprzez zbiórkę na portalu zrzutka.pl.

kc/rz

Posłuchaj

s. Eligia Pawlisz o licytacjach obrazu s. Eligia Pawlisz o otwarciu kawiarni w centrum s. Eligia Pawlisz o dotacji na budowę centrum