fot. pixabay.com
Do prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego wpłynęła już petycja w sprawie konkursu ogłoszonego przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej na kierownika Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Leśny Zakątek”. Autorzy pisma sprzeciwiają się ewentualnemu powołaniu na to stanowisko Bogumiły Tiece, miejskiej radnej Koalicji Obywatelskiej i inspektora Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Lidia Fałdyga, inicjatorka akcji i prezes Fundacji Miau Kocie Wąsy i Spółka powiedziała, że lokalni miłośnicy zwierząt postanowili „dmuchać na zimne” i zaprotestować przeciwko ewentualnemu powołaniu Bogumiły Tiece na kierownika schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Wśród argumentów, jakie podnoszą, jest m.in. fakt, że w 2017 roku powiatowy lekarz weterynarii odebrał zezwolenie na prowadzenie schroniska koszalińskiemu TOZ-owi, którym kierowała Bogumiła Tiece: - Mamy dokumenty, które są z kontroli przeprowadzonej przez inspektora weterynarii pana Kubicę. Pani Tiece cofnięto uprawnienia. Nie jest więc osobą, która mogłaby objąć to stanowisko i odpowiednio zajmować się zwierzętami.

Z zarzutami m.in. zaniedbań w czasach prowadzenia przez TOZ schroniska w Koszalinie stawianymi przez lokalne fundacje nie zgadza się radna Bogumiła Tiece. Przypomniała, że została oczyszczona ze  wszystkich zarzutów: - To są zarzuty z przeszłości, które stawiali nam pracownicy schroniska, kiedy prowadziło je TOZ. Zostały one obalone przez sąd.

Petycja przeciwko ewentualnemu powołaniu na stanowisko kierownika schroniska „Leśny Zakątek” w Koszalinie Bogumiły Tiece można też podpisywać online - zrobiło to już prawie 300 osób - oraz osobiście m.in. w siedzibach lokalnych fundacji. Sama zainteresowana nie chce komentować swojego ewentualnego startu w konkursie na to stanowisko.

Więcej w materiale Katarzyny Chybowskiej.

kc/rz

Posłuchaj

materiał Katarzyny Chybowskiej