fot. prk24.pl
Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli Marek Szabłowski, prezes Miejskiej Energetyki Cieplnej w Szczecinku oraz Kamil Klimek, dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.

Agresja Rosji na Ukrainę spowodowała wprowadzenie embarga na dostawy surowców energetycznych. Jak zaznaczył prezes szczecineckiego MEC-u, to przekłada się na polski sektor ciepłowniczy.

- W zeszłym roku kupowaliśmy tonę węgla w kwocie 289 zł. Dzisiaj, za tyle samo można zapłacić pięć razy więcej - oznajmił Marek Szabłowski i dodał, że pomimo trudnej sytuacji, chciałby uspokoić mieszkańców Szczecinka: -  Priorytetem jest zorganizowanie dostaw przy możliwie najniższych cenach. Będziemy się maksymalnie starać. Rezygnujemy nawet z pewnych pozycji taryfowych, aby cena była w miarę niska.

Marek Szabłowski, prezes Miejskiej Energetyki Cieplnej w Szczecinku

Dyrektor SAPiK-u w rozmowie z Mateuszem Sienkiewiczem odparł, że SAPiK przygotował taką ofertę na wakacje, że na pewno będzie to niezapomniane lato. Pośród atrakcji, znajdziemy m.in. Festiwal Balonowy.

- To wydarzenie od kilku lat rozsławia nasz region. Nie zabraknie lotów nad Szczecinkiem. Każdy będzie mógł również obejrzeć start balonów z bliska. Wisienką na torcie będzie nocna gala. Najpierw zapadnie ciemność, a później w rytm muzyki, noc rozświetlą balony, odbędzie się również pokaz laserów - powiedział Kamil Klimek.

Dyrektor SAPiK-u na antenie Polskiego Radia Koszalin serdecznie zaprosił mieszkańców na uczestniczenie w ciekawych wydarzeniach, które będą się odbywać w Szczecinku przez całe lato.

Kamil Klimek, dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku