Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w kurorcie i okolicznych miejscowościach.

Medalistki igrzysk olimpijskich Otylia Jędrzejczak, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Natalia Czerwonka odwiedziły Kołobrzeg w ramach akcji „Mistrzynie w Szkołach”. Najpierw w hali sportowej Milenium poprowadziły lekcję WF dla kilkuset kołobrzeskich uczennic, a w drugiej części spotkania prowadziły rozmowy motywacyjne z młodzieżą o tym, jak dojść do sukcesu i jak porażki przekuwać w sukces - nie tylko w sporcie, ale też w wielu innych dziedzinach życia.

relacja Mariusza Wolańskiego

W Studiu Kołobrzeg relacja z Choszczna, z uroczystości otwarcia biura poselskiego kołobrzeskiego posła Prawa i Sprawiedliwości Czesława Hoca. Po Kołobrzegu, Koszalinie, Wałczu, Połczynie-Zdroju i Tychowie Choszczno jest szóstym miasto w województwie zachodniopomorskim, w którym wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia otworzył biuro poselskie.

relacja Mariusza Wolańskiego

Obchodzimy Rok Romantyzmu Polskiego i Marii Konopnickiej. Z tej okazji Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty ogłosiło konkursy tematyczne dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jednocześnie zorganizowano trzecią już edycję konkursu na pracę historyczno-literacką pt. „Znajdź swoją pamiątkę i opisz jej historię”.

relacja Małgorzaty Abramowicz

W panelu samorządowym dyskutują radni miejscy: Jacek Woźniak (niezależny), Jacek Kalinowski (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Wiesław Parus (Platforma Obywatelska). Tematy to spór płacowy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kołobrzegu oraz nowi dyrektorzy w trzech kołobrzeskich szkołach ponadpodstawowych.

panel samorządowy

Na Zalewie Sidłowo koło Sławoborza odbyły się V Ogólnopolskie Towarzyskie Zawody Spławikowe Dla Dzieci Niepełnosprawnych. W zmaganiach wzięły udział 23 drużyny wędkarskie.

relacja Małgorzaty Abramowicz

Wspominaliśmy już o planowanych warsztatach muzycznych dedykowanych pacjentom Monaru z Kamienia Rymańskiego. W mijającym tygodniu odbyła się pierwsza część spotkania organizowanego przez kołobrzeskich muzyków i dziennikarkę z kołobrzeskiej redakcji Polskiego Radia Koszalin Małgorzatę Abramowicz.

relacja Małgorzaty Abramowicz

Eryk Popkiewicz to archeolog specjalizujący się bursztyniarstwem. Poza produkcją biżuterii zajmuje się rekonstrukcjami i stylizacjami narzędzi z warsztatów bursztynniczych z czasów średniowiecza i pradziejów. Wzięliśmy udział w pokazach obróbki bursztynu starymi metodami.

rozmowa Małgorzaty Abramowicz z Erykiem Popkiewiczem

W Studiu Kołobrzeg przedstawiliśmy relację z uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Kołobrzegu zwanej Bożym Ciałem.

relacja Małgorzaty Abramowicz

Studio Kołobrzeg przygotowali: Mariusz Wolański i Małgorzata Abramowicz
Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz.