fot. Przemysław Grabiński
Patrząc na promocyjny brelok z nazwą i „symbolami” miasta można odnieść wrażenie, że w wałeckich jeziorach żyją delfiny, a tych, którzy uprawiają sporty wodne do brzegu bezpiecznie prowadzi światło latarni morskiej.

Na tej nietypowej zawieszce znajdują się m.in. takie symbole, jak słońce, drzewa, żaglówka oraz... latarnia morska i delfin.

- Nie wiem, co producenci mieli na myśli produkując taką pamiątkę. W ogóle nie pasuje do tego miasta. Mieszkam w Wałczu od 25 lat i nigdy nie widziałem tu latarni. Ktoś miał bujną wyobraźnię - powiedział jeden z mieszkańców Wałcza.

Na temat produkcji niefortunnej pamiątki wypowiedział się przedstawiciel producenta breloczków. - Są to zawieszki uniwersalne, tzn. nazwa miasta jest w nich wymienna. Produkt wysyłany jest głównie na rynek nadmorski. Klient zamówił taki wzór breloczka z nazwą miasta Wałcz i taki otrzymał. Prawdopodobnie jednak zaszła tu mała pomyłka. Producent ma w ofercie także inny wzór breloczka, związany z rejonami pojezierza, który do Wałcza pasowałby bardziej.

- Wałcz to piękne jeziora i lasy i z tym się chcemy kojarzyć naszym turystom - tłumaczyła z kolei Małgorzata Ejma z wałeckiego urzędu miasta, która podkreśliła, że to nie ratusz zlecił produkcję breloczka i nie promuje tą pamiątką Wałcza. - My promujemy to, co u nas jest najbardziej wartościowe, a szczególnie symbol miasta, czyli ważkę - dodała.

Więcej w materiale Przemysława Grabińskiego.

pg/zn

Posłuchaj

materiał Przemysława Grabińskiego