fot. pixabay.com
Jak pokazują wskaźniki, kobiety powyżej 50. roku życia mają największe problemy ze znalezieniem pracy na polskim rynku. W kolejnym wydaniu „Wieczornych Spotkań” rozmawialiśmy m.in. o stosunku polskich pracodawców do zatrudniania kobiet 50+.

Kobiety po 50-tce są w najgorszej sytuacji na rynku pracy. Niestety, ale nie mają szans w rywalizacji z młodszymi kandydatami o dobrą posadę. Dwa razy rzadziej są zapraszane na rozmowy kwalifikacyjne, niż osoby poniżej 30. roku życia - tak wynika z badań Polskiego Instytutu Ekonomicznego

Zdaniem eksperta Instytutu Radosława Zyzka, w tym przypadku śmiało można mówić o dyskryminacji kobiet 50+ na rynku pracy.

materiał Renaty Pacholczyk

Polska ma jeden z najniższych wskaźników zatrudnienia osób w wieku 55-64 lat w Unii Europejskiej i marnuje potencjał dojrzałych kobiet. Jak zatem poradzić sobie ze znalezieniem pracy po 50-tce? Czy trudno ją znaleźć i czy są takie oferty pracy w Urzędach Pracy?

Anna Winnicka zapytała o to Małgorzatę Lemke - doradcę zawodowego w Powiatowym Urzędzie Pracy.

materiał Anny Winnickiej

Jak wskazują badania, wśród kobiet powyżej 50. roku życia, pracuje niespełna co trzecia. Czy panie mogą czuć się wykluczone na rynku pracy? Jaki jest stosunek pracodawców do kobiet 50+?

Na te pytania Tomaszowi Tranowi odpowiedział Mateusz Żydek, ekspert rynku pracy z Randstadt.

materiał Tomasza Trana