fot. prk24.pl
Na drogach jest spory ruch - m.in. na DK 11 w kierunku nad morze. Jak powiedziała aspirant sztabowa Alicja Wojciechowska z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, aż do niedzieli kierujący mogą spodziewać się wzmożonych kontroli.

- Przeprowadzamy różnego rodzaju kontrole: trzeźwości, prędkości, stanu technicznego pojazdów. Robimy wszystko, żeby zapewnić bezpieczeństwo - przekazała aspirant sztabowa. - Apelujemy do kierowców: lepiej dojechać później, lecz zdrowym i całym, niż spieszyć się i narażać życie, i zdrowie zarówno swoje, jak i innych użytkowników dróg - zaznaczyła.

Aspirant sztabowa Alicja Wojciechowska podkreśliła, że do dłuższej trasy trzeba się dobrze przygotować. - Należy pamiętać o tym, żeby przygotować auto do podróży: sprawdzić jego stan techniczny i oświetlenie. Pamiętajmy również, aby wsiadać za kierownicę wypoczętym - przekazała i zaapelowała, by nie prowadzić auta pod wpływem alkoholu.

Dodatkowe kontrole bezpieczeństwa przez cały długi weekend prowadzi także Inspekcja Transportu Drogowego.

pg/aś

Posłuchaj

aspirant sztabowa Alicja Wojciechowska z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, cz. 2 aspirant sztabowa Alicja Wojciechowska z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, cz. 1