fot. prk24.pl
Zaproszenie Przemysława Grabińskiego przyjęli: burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński, kierownik referatu promocji i sportu Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim Marcin Łukasz oraz rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku Marek Stasiuk.

Burmistrz Drawska Pomorskiego został zapytany na naszej antenie o trwającą budowę mieszkań komunalnych: - To jest pierwsza część inwestycji, która zakłada wybudowanie 48 mieszkań. Będą to różnego rodzaju lokale, zarówno typowe kawalerki, jak i mieszkania o nieco większym metrażu. W tej chwili wszystko idzie zgodnie z harmonogramem i mamy nadzieję, że w trzecim kwartale przyszłego roku prace zostaną zakończone.

Krzysztof Czerwiński opowiedział na antenie Polskiego Radia Koszalin również o inwestycjach, które uzyskały dofinansowanie w ramach obu edycji Polskiego Ładu: - Dzięki rządowym pieniądzom trwa oczekiwana przez mieszkańców budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na trasie Drawsko-Mielenko-Oleszno. Niedawno uzyskaliśmy pieniądze z drugiej edycji programu, dzięki którym podłączymy kolejne sieci.

Krzysztof Czerwiński, burmistrz Drawska Pomorskiego

Już w przyszłym tygodniu kończy się rok szkolny i rozpoczynają się wakacje. Przemysław Grabiński zapytał Marcina Łukasza, kierownika referatu ds. promocji i sportu, co czyni Pojezierze Drawskie atrakcyjnym miejscem dla turystów. - Powodów jest naprawdę dużo. Mamy w okolicy piękne jeziora oraz czystą rzekę. Nasza okolica jest swoistą oazą spokoju. Na bardziej aktywnych wczasowiczów czeka jednak wiele szlaków turystycznych oraz spływy kajakowe. Na okres wakacji otworzymy również dwa strzeżone kąpieliska. W naszej okolicy są także liczne atrakcje historyczne, chociażby szereg budowli wykonanych przez legendę światowej architektury Waltera Gropiusa, a także Wyspa Świętych Koni.

Gość „Studia Bałtyk” opowiedział również o planowanych w mieście wydarzeniach kulturalnych: - Wakacje zaczniemy Dniami Drawska, które odbędą się 2 i 3 lipca. W sierpniu odbędzie się natomiast Festiwal Teatrów Ulicznych oraz wspólne śpiewanie z okazji rocznicy powstania warszawskiego. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej drawskiego ośrodka kultury, gdzie można znaleźć szczegółowe informacje na temat wszystkich imprez.

Marcin Łukasz, kierownik referatu promocji i sportu Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim

Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych opowiedział o najnowszej akcji leśników „Czas w las”: - Akcja ma na celu zachęcenie mieszkańców i turystów do tego, aby zaplanować swój wypoczynek również w lesie. Jest to nie tylko ciekawy pomysł na aktywne spędzenie czasu, ale przede wszystkim sposób na zadbanie o swoje zdrowie. Oprócz wytyczenia szlaków spacerowych i konnych, stworzyliśmy także specjalny program: spacer z leśnikiem. Wystarczy w kilkuosobowej grupie zgłosić się do nadleśnictwa i umówić na leśną wycieczkę, podczas której poznamy kulisy pracy leśnika oraz tajniki okolicznej przyrody.

- Dla osób, które chciałyby wyruszyć na wycieczkę indywidualnie lub z rodziną, przygotowaliśmy serwis internetowy czaswlas.pl, gdzie można znaleźć informacje o rezerwatach przyrody i na ich podstawie samemu wyznaczyć trasę spaceru. Jest to świetna alternatywa dla osób, które nie mają pomysłu na spędzenie długiego weekendu - dodał Marek Stasiuk.

Marek Stasiuk, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku