fot. pixabay.com
Pandemia trwale zmieniła sposób wykonywania pracy zawodowej. Jej tryb stał się bardziej elastyczny, często przybiera formę zdalną lub hybrydową, co wymusiło zmiany treści przepisów w Kodeksie pracy. W kolejnym wydaniu „Wieczornych Spotkań” rozmawialiśmy o realiach pracy zdalnej.

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji Kodeksu pracy, który reguluje zasady pracy z domu. W nowej wersji kodeksu znajdzie się m.in. zapis, że miejsce pracy zdalnej będzie wskazywane przez pracownika po uzgodnieniu z pracodawcą. O m.in. treści nowych przepisów opowiadała prawniczka Aldona Wieja-Głuszko, na co dzień prowadząca doradztwo prawne z zakresu prawa pracy.

materiał Renaty Pacholczyk

Praca zdalna jest tańsza dla pracodawcy i daje większe możliwości zatrudnienia, ale istnieją także jej minusy. Nowe przepisy mogą jednak pomóc w pewnych sytuacjach spornych. Tak uważa przedsiębiorca Robert Bodendorf.

materiał Joanny Lejtan

Aby wykonywać obowiązki służbowe w domu potrzebna jest motywacja, samodyscyplina i dobra organizacja. Utrudnieniem mogą być domowe rozpraszacze lub niewłaściwie przygotowane miejsce pracy. Home office to dobre rozwiązanie dla skrupulatnych introwertyków. Osoby lubiące kontakt z innymi ludźmi będą lepiej czuć się w biurze, w otoczeniu współpracowników. O wadach i zaletach pracy zdalnej Anna Winnicka rozmawiała z psychologiem Małgorzatą Murzyn-Mróz.

materiał Anny Winnickiej

Praca zdalna stała się nieodłącznym elementem rynku pracy. Przyczyniła się do tego m.in. pandemia koronawirusa. To w ten czas większość pracowników z biur przeniosła się do swoich mieszkań, domów, by tam kontynuować pracę. Tego typu środki musiał podjąć także Tomasz Pelech, programista z jednej koszalińskich firm informatycznych. Jak się okazuje Pan Tomasz nadal pracuje w systemie zdalnym i bardzo sobie go chwali. Zatem czy nie ma żadnych minusów? Ponadto kto najlepiej „odnajdzie się” w tej formie pracy? O to zapytał Tomasz Tran.

materiał Tomasza Trana