fot. Politechnika Koszalińska/Facebook
Studenci przeszli już kurs teoretyczny. Przed nimi jeszcze szkolenie w jednostkach wojskowych.

Prof. Danuta Zawadzka, rektor Politechniki Koszalińskiej powiedziała, że bardzo dużo studentów jest zainteresowanych Legią Akademicką: - Już 200 naszych studentów dołączyło do Legii Akademickiej. Obchodzimy też mały jubileusz - piątą edycję tego programu, który - w związku z sytuacją na wschodniej granicy - jest teraz szczególnie ważny. Pokazuje, jak ważne jest szkolenie kadr dla Wojska Polskiego.

Kapitan Jarosław Barczewski, oficer prasowy Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie podkreślił, że w nowoczesnej armii potrzebni są wysokiej klasy fachowcy: - Wielokrotnie dyskutowaliśmy z pracownikami uczelni, jakie kierunki mogłyby jeszcze powstać tak, aby zabezpieczyć potrzeby sił zbrojnych. Potrzebujemy wysoko wykwalifikowanych absolwentów uczelni technicznych, osób z werwą i pomysłem na siebie.

Zdecydowana większość uczestników programu wiąże swoją przyszłość z pracą w wojsku: - Mieliśmy dwa intensywne weekendy nauki tematyki wojskowej na Politechnice Koszalińskiej. Przed nami moduł praktyczny w jednostkach. To będzie trudny czas, ale zamierzamy go przetrwać, zdać i zostać kapralami rezerwy.

Część praktyczna szkolenia odbędzie się w wakacje.

kk/rz

Posłuchaj

prof. Danuta Zawadzka, rektor Politechniki Koszalińskiej studenci kapitan Jarosław Barczewski, oficer prasowy Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie