fot. Jarosław Ryfun
Budowa skateparku, rzeźby Sportowych Marianów, czy oświetlenie przejść dla pieszych to niektóre z projektów, na które będą mogli głosować mieszkańcy Kołobrzegu w ramach 6. edycji budżetu obywatelskiego.

W tym roku do budżetu obywatelskiego złożono w sumie 12 projektów. Siedem z nich przeszło pozytywną weryfikację merytoryczno-formalną. Łączna wartość propozycji podlegających głosowaniu to 1,4 mln zł.

Jak powiedziała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska, cieszy ją każdy ze złożonych projektów, ponieważ za każdym stoją mieszkańcy: - To są osoby zainteresowane tym, co się dzieje w najbliższym otoczeniu i które chcą zaangażować się w to, aby te otoczenie zmienić.

Głosowanie rozpoczyna się 7 czerwca i potrwa trzynaście dni. - Każdy mieszkaniec będzie mógł oddać głos na trzy propozycje, przyznając im trzystopniową punktację. Oddając głos powinniśmy zastanowić się, który projekt - naszym zdaniem - jest najważniejszy i jemu przyznać trzy punkty. Drugi pod względem istotności projekt powinien otrzymać dwa punkty i ostatni - jeden punkt - tłumaczyła prezydent Kołobrzegu.

Każdy mieszkaniec Kołobrzegu może zagłosować tylko jeden raz, w formie elektronicznej lub papierowej. Urna do głosowania dostępna będzie w biurze podawczym, obok Straży Miejskiej oraz w dwie soboty miesiąca na Skwerze Miast Partnerskich.

Opisy projektów podlegających głosowaniu dostępne są na stronach Urzędu Miasta Kołobrzeg.

Ogłoszenie zwycięskich propozycji nastąpi do 21 lipca.

ma/zn

Posłuchaj

Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu