fot. archiwum prk24.pl
Inicjatywy społeczne to wspaniały przejaw społeczeństwa obywatelskiego. Często wymagają jednak nakładów finansowych. W kolejnym wydaniu „Wieczornych spotkań” rozmawialiśmy m.in. o sposobach pozyskiwania środków na rozwój swoich organizacji i realizację projektów społecznych.

Nie da się ukryć, że wszelkie działania społeczne czy kulturalne potrzebują wsparcia, m.in. tego finansowego. Stąd też, aby kontynuować i rozwijać swoją pracę, Stowarzyszenie Teatr Propozycji „Dialog” składa wnioski w różnego rodzaju programach wsparcia. Jak mówi wiceprezes stowarzyszenia Walentyna Trybocka, jednym z nich jest Fundusz Społecznik, dzięki któremu Dialog zrealizuje swój pomysł.

materiał Tomasza Trana

Pięć Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Świeszyno wykazało się sporą inicjatywą i w sołectwach zrealizowanych zostanie w sumie 9 projektów w ramach programu Społecznik. Wśród tych, którzy uzyskali grant, jest sołectwo Dunowo. Jak podkreśla sołtys Ewa Szymkowicz, tego typu projekt to okazja do tego, by w wioskach cokolwiek się działo. A na to czekają mieszkańcy.

materiał Renaty Pacholczyk

Artur Rynkun jest sołtysem Bukówka w gminie Tychowo dopiero od nieco ponad roku, ale ma już pozytywne doświadczenie w zdobywaniu funduszy na rozwój wsi, a także kolejne plany.

materiał Joanny Lejtan