fot. Mariusz Wolański
Mieszkańcy Bieczyna i sąsiadującego z nim Karcina w powiecie kołobrzeskim przez wiele lat zwracali się do samorządowców z prośbą o remont drogi do Trzebiatowa. Wystosowali kilka petycji, próbowali nawet bojkotować wyniki wyborów. Dopiero interwencja 18-latki i dziennikarzy Polskiego Radia Koszalin przyniosła efekt.

18-letnia Martyna Tchoryk z Bieczyna przez długi czas zwracała się do urzędników i radnych z prośbą o dofinansowanie remontu drogi. Nastolatka sprawę nagłośniła w mediach aż w końcu Wojewódzki Fundusz Dróg Samorządowych zdecydował o przekazaniu pół miliona złotych na tę inwestycję. Taką samą kwotę przeznaczy gmina Kołobrzeg.

- Mam ogromną satysfakcję, że udało się wywalczyć dofinansowanie na remont tej drogi. Odkąd pamiętam, to była ona w fatalnym stanie. Wkrótce ułożone zostaną płyty - powiedziała Martyna Tchoryk.

Samorządowcy z gminy Kołobrzeg mówią z uznaniem o inicjatywie młodej mieszkanki Bieczyna. - Jestem pod wrażeniem tej młodej dziewczyny. Jest bardzo dojrzała, o czym świadczą jej wypowiedzi na sesji i bardzo duże zaangażowanie na rzecz mieszkańców - powiedział Tomasz Królikowski, wiceprzewodniczący gminy.

Więcej w materiale Mariusza Wolańskiego.

mw

Posłuchaj

materiał Mariusza Wolańskiego