fot. facebook.com/ospwartkowo
Uroczystości rozpoczęły się miejscowym kościele od mszy św. w intencji strażaków. Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerowali na plac apelowy w remizie strażackiej, gdzie odbył się uroczysty apel.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu Krzysztof Makowski, ostatnie dwa lata, to czas wyjątkowo obfitujący w zdarzenia wymagające interwencji strażaków.

- System jest przygotowany do coraz większej liczby zdarzeń związanych z anomaliami pogodowymi. Mamy coraz lepszy sprzęt i coraz lepiej wyszkolone osoby. Przy częstym wyjeżdżaniu na akcje, ważna również jest infrastruktura Straży Pożarnej - wyjaśnił komendant.

Szef powiatowych struktur Ochotniczej Straży Pożarnej Mirosław Zalewski podkreślił gotowość do działania w każdej sytuacji. Zaznaczył, że dzisiejszą uroczystą zbiórkę poprzedziła całonocna walka z pożarem ochotników z kilku okolicznych jednostek OSP.

- Pomimo ciężkiej nocy, Strażacy Ochotnicy stanęli dzisiaj na zbiórce z myślą, że zrobili kawał dobrej roboty. Robimy to, co do nas należy - zgodziliśmy się, jako wolontariusze, aby pomagać ludziom, więc za każdym razem, jak zawyje sygnał - będziemy gotowi do wyjazdu - oznajmił szef powiatowych struktur OSP.

Po uroczystym apelu odbyły się koncert orkiestry strażackiej Morka z Ustronia Morskiego, a po koncercie były pokazy sprzętu i umiejętności strażackich. W niedzielę Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka odbędą się w Łobzie.

mw/od

Posłuchaj

Krzysztof Makowski, komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu Mirosław Zalewski, szef powiatowych struktur Ochotniczej Straży Pożarnej