Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w kurorcie i okolicznych miejscowościach.

Koszykarska Kotwica Kołobrzeg była o krok od awansu do ekstraklasy. Bardzo dobre wyniki sportowe i świetna organizacja widowisk sportowych spowodowała, że wraca dyskusja o większym, jak do tej pory finansowym zaangażowaniu się miasta we wspieranie sportu. Na ten temat dyskutowali szefowie trzech klubów radnych kołobrzeskiej rady miasta: Wiesław Parus (Kołobrzescy Razem, PO), Jacek Woźniak (Klub Radnych Niezależnych) i Maciej Bejnarowicz (Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość).

dyskusja kołobrzeskich radnych

Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Jarosław Tomczyk został nominowany przez Prezydenta Państwa Andrzeja Dudę do stopnia generała. Działo się to na Placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Po powrocie do Szczecina gorące powitanie zgotowali mu podwładni, szczecińscy generałowie innych formacji, samorządowcy i parlamentarzyści.

relacja Mariusza Wolańskiego

Rząd ogłosił administracyjnie zakończenie stanu epidemii, a wprowadził stan zagrożenia epidemicznego. Czy to oznacza, że zagrożenie koronawirusem minęło? Co nam grozi i jak powinniśmy postępować, wyjaśnił wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc.

Czesław Hoc - kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia

Podczas zawodów jeździeckich w Ośrodku Jazdy Konnej Michalski w Budzistowie gościem specjalnym był ks. dr hab. profesor Uniwersytetu Szczecińskiego Grzegorz Chojnacki, z którym rozmawialiśmy między innymi o hipoterapii i antropologii.

ks. dr hab. Grzegorz Chojnacki, prof. US

Gościem Studia Kołobrzeg był chorąży Michał Jodłoski z grupy nurków minerów w Świnoujściu, który opowiedział o swojej karierze w jednostce, szkoleniach dla dzieci i o tym dlaczego pozostałości z II wojny światowej wciąż stwarzają niebezpieczeństwo.

chor. mar. Michał Jodłoski

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Trzebiatowa nie ustają w szkoleniach ludności cywilnej. Niedawno prowadzili szkolenie z pracownikami kołobrzeskiego urzędu miasta, a teraz odwiedzili starostwo powiatowe.

relacja Małgorzaty Abramowicz

W Szczecinie symbolicznie oddano do użytku toru wodnego Szczecin - Świnoujście. W uroczystości uczestniczył wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk, z którym rozmawialiśmy między innymi na temat przekopu Mierzei Wiślanej.

Marek Gróbarczyk, wiceminister infrastruktury

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie ogłosił uruchomienie kolejnej edycji programu rządowego Mały Strażak, dzięki któremu jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych będą mogły składać wnioski na zakup sprzętu i wyposażenia. Jest to wspólne przedsięwzięcie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Uruchomiono też drugi program Eko-Pracownia. Ten z kolei skierowany do szkół, aby bardziej rozwijać edukację proekologiczną.

relacja Mariusza Wolańskiego

Studio Kołobrzeg przygotowali: Mariusz Wolański i Małgorzata Abramowicz