fot. GDDKiA
Trasa Kaszubska to ponad 40-kilometrowy odcinek drogi S6, który - jak sama nazwa wskazuje - przebiega przez kaszubskie tereny.

Rzecznik rządu Piotr Müller w piątek, podczas konferencji prasowej w Bytowie, przyznał, że Trasa Kaszubska w ciągu kilku tygodni zostanie otwarta. - W związku z tym dużo szybciej będzie się jechało do Trójmiasta. Mówimy o trasie z Gdyni do Bożegopola Wielkiego. Natomiast dalsze odcinki już mają wybranych wykonawców i podpisane umowy. Już są projektowane i przeszły do fazy realizacji. W związku z tym każdy odcinek, patrząc od Bożegopola Wielkiego przez Lębork, aż do Słupska ma już podpisaną umowę i jest w fazie realizacji. Wbicie łopat powinno się odbyć na przełomie tego i przyszłego roku, jeżeli chodzi o taką gruntową realizację - tłumaczył rzecznik rządu i dodał, że w tej chwili trwają ostatnie prace projektowe nad korektami planów budowlanych.

Piotr Müller podkreślił też, że w tej chwili są otwarte oferty, jeśli chodzi o odcinki między Słupskiem i Koszalinem. - Trasa od Gdańska do Szczecina będzie w całości w standardzie drogi ekspresowej do roku 2025. To bardzo ważna rzecz dla Pomorza - mówił rzecznik rządu.

Podczas briefingu w Bytowie Piotr Müller tłumaczył też, że podczas pobytu na Pomorzu rozmawiał z wójtami na temat środków z Polskiego Ładu. - Już jakiś czas temu wójtowie poskładali wnioski w tym zakresie, ale mówiliśmy też o następnych wyzwaniach, które będą w ramach następnych naborów ws. Polskiego Ładu, Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, czy programu Sportowa Polska - mówił Piotr Müller.

PAP/aś