fot. Marcin Kamiński
Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację jednostek w Bytowie i Miastku. Rzecznik rządu, poseł ziemi Słupskiej Piotr Müller zaznaczył podczas spotkania ze strażakami w Bytowie, że te pieniądze wpłyną bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa pożarowego i chemicznego.

- W ciągu najbliższych trzech lat przeznaczymy 6 milionów 250 tysięcy złotych na modernizację i przygotowanie bazy infrastrukturalnej, która pozwoli w bezpieczniejszy sposób realizować misję strażacką na terenie powiatu bytowskiego - wyjaśnił rzecznik rządu.

Jak dodał, pieniądze, które trafią do bytowskich strażaków, są częścią większego planu modernizacji służb mundurowych: - Na program przeznaczyliśmy 10 mld złotych. Te środki pozwolą z jednej strony zmodernizować istniejące jednostki, jak i odtworzyć te, które zostały zlikwidowane w czasach rządów Platformy Obywatelskiej. Chodzi przede wszystkim o posterunki policji, które decyzją poprzedniego rządu, zniknęły z wielu miejscowości.

Za ponad 6 mln złotych, które trafią do straży pożarnej w powiecie bytowskim, zostaną zmodernizowane m.in. budynki warsztatowo-magazynowe oraz sala gimnastyczna.

mk/zn

Posłuchaj

Piotr Müller (cz.2) Piotr Müller (cz.1)