fot. Paweł Wiśniewski
To pierwsza taka placówka w gminie. Przygotowano w niej 56 miejsc dla najmłodszych. Koszt inwestycji to ponad 2,3 miliona złotych, z czego 80 proc. to dofinansowanie z rządowego programu „Maluch+”.

Jacek Smoliński, wójt gminy Białogard podkreślił, że mieszkańcy bardzo wyczekiwali otwarcia żłobka: - To pierwsza taka placówka na terenie naszej gminy. Wyremontowaliśmy po prostu budynek dawnej szkoły podstawowej w Kościernicy. Powstał też plac zabaw. Koszt inwestycji to prawie 2,3 miliona złotych, z czego 1,8 miliona to rządowe dofinansowanie. Przyjęliśmy do żłobka już 20 dzieci w wieku od 18 do 36 miesięcy.

Mariola Giec, dyrektor żłobka poinformowała, że w placówce przygotowano 56 miejsc dla dzieci: - Zatrudniamy 12 osób. Mamy jak na razie dwie grupy. Chcemy uruchomić kolejny oddział. Nabór został już ogłoszony.

Wicewojewoda Tomasz Wójcik powiedział, że z roku na rok wzrasta liczba miejsc w żłobkach: - W 2015 roku w Polsce były 73 tysiące, a teraz są 193 tysiące. Tylko w 2021 roku na Pomorzu Zachodnim w ramach programu „Maluch+” powstało dziesięć żłobków, w których przygotowano 500 miejsc dla dzieci.

Więcej w materiale Pawła Wiśniewskiego.

pw/red./rz

fot. Paweł Wiśniewski
fot. Paweł Wiśniewski
fot. Paweł Wiśniewski
fot. Paweł Wiśniewski

Posłuchaj

materiał Pawła Wiśniewskiego