fot. prk24.pl
W tym tygodniu zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli: Małgorzata Lenart - radna miejska z klubu Łączy nas Słupsk, Dagna Mikołajczak-Maśnicka - kierownik wydziału współpracy i promocji w słupskim ratuszu oraz Paweł Dyjas - komendant Straży Miejskiej w Słupsku.

Przypomnijmy, w poniedziałek rozpoczyna się rekrutacja do słupskich szkół oraz przedszkoli. Małgorzata Lenart, miejska radna, która jest przewodniczącą w komisji edukacji, poinformowała w trakcie porannej audycji, że w tym roku na nowych przedszkolaków czekają 623 miejsca w miejskich placówkach: - Jeżeli dziecko nie dostanie się do publicznego przedszkola, to powędruję za nim subwencja oświatowa do prywatnej placówki. Jest ich sporo na terenie naszego miasta, dlatego nie będzie problemu z zapisaniem przedszkolaka.

W poniedziałek ruszają także zapisy do słupskich szkół ponadpodstawowych. - W tym przypadku, w rekrutacji bardzo ważny będzie oczywiście wynik z egzaminu ósmoklasisty. Do tego testu przystąpi także 20 dzieci z Ukrainy. W szkołach odczuwamy niż demograficzny, dlatego wszyscy uczniowie, nie tylko z Polski, znajdą w nich wolne miejsca - podkreśliła Małgorzata Lenart.

Podczas piątkowej audycji Dagna Mikołajczak-Maśnicka także zdradziła, jakie imprezy w najbliższych miesiącach zorganizują władze Słupska, a Paweł Dyjas opowiedział m.in. o kontrolach straży miejskiej słupskich kierowców.

Więcej w poniższej rozmowie.

pg/mt

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”