fot. Mariusz Wolański
W środę samorządowcy podpisali umowę z przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego oraz wykonawcami na realizację przebudowy ulic Głównej w Dygowie i Lipowej w Gościnie. Łączna kwota obu inwestycji to około 10 milionów złotych.

Jak podkreślił wójt Dygowa Grzegorz Starczyk, remont ulicy Głównej poprawi atrakcyjność Dygowa i pozwoli na dalszy rozwój miejscowości: - Ta ulica jest w rzeczywistości trasą turystyczną w kierunku Ustronia Morskiego, która od dawna domagała się remontu. Bardzo się cieszę, że uda nam się zrealizować tak dużą inwestycję.

Dzisiaj podpisano także umowę na modernizację ulicy Lipowej w Gościnie. Koszt inwestycji to prawie 4 miliony złotych. - To ważna ulica, na której będą znajdowały się placówki pomocy społecznej oraz ochrony zdrowia - poinformował starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Obie inwestycje zostały dofinansowane z programu rządowego Polski Ład. Anna Nowak z Banku Gospodarstwa Krajowego podkreśliła, że powiat kołobrzeski otrzymał w ramach programu już 64 miliony złotych na inwestycje. - Polski Ład to program, który kierowany jest do wszystkich samorządów. Podpisana właśnie umowa jest kolejnym przykładem wspaniałej współpracy między samorządami a rządem - dodała.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem,  inwestycje zostaną oddane do użytku w połowie listopada.

mw/zn

Posłuchaj

materiał Mariusza Wolańskiego