fot. archiwum prk24.pl
Zakończyły się dwudniowe Regionalne Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody zorganizowane przez Ośrodek Jazdy Konnej Michalski w Budzistowie.

We wszystkich najważniejszych konkursach triumfował zawodnik Klubu Jeździeckiego Derby Budzistowo Michał Zakrzewski z wyjątkiem konkursu w klasie N, gdzie najlepsza okazała się zawodniczka z Klubu Jeździeckiego Bonin Katarzyna Gałan.

Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska podkreśliła, że Ośrodek idealnie wpisuje się w promocję zarówno Kołobrzegu, jak i całego regionu. - To fantastyczne miejsce, z którego mogą korzystać miłośnicy tej dyscypliny sportu - podkreśliła, dodając, że sport jest ponad wszelkimi podziałami. - Proszę zobaczyć, przychodzą tu zarówno starsze, jak i młodsze osoby, politycy różnych opcji, a mimo to, potrafimy się cieszyć i poddawać sportowym emocjom - zaznaczyła.

Obecny w Budzistowie kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Czesław Hoc, zwrócił uwagę na zdrowotny walor ośrodka jazdy konnej. - Chodzi o hipoterapię. Można powiedzieć, że koń jest wszechstronnym rehabilitantem - w aspekcie psychofizycznym oraz psychoemocjonalnym. Dzięki tym zwierzętom, możliwy jest rodzaj terapii, który niezwykle korzystnie wpływa na rozwój dziecka - mówił Czesław Hoc.

Andrzej Michalski zaznaczył, że w Ośrodku Jazdy Konnej Michalski w Budzistowie od 25 lat odbywają się obozy rehabilitacyjne. - Bardzo się cieszymy, że możemy pomagać dzieciom - podkreślił właściciel Ośrodka.

Anna Mieczkowska, Czesław Hoc, Andrzej Michalski

Zawody jeździeckie śledziła również wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Anna Bańkowska. - Jest to jedno z niewielu miejsc na Pomorzu Zachodnim, które ma tak niezwykłą infrastrukturę i warunki, by odbywały się tutaj zawody bardzo wysokiej rangi - podkreśliła. - To miejsce jest wspaniałą promocją Pomorza Zachodniego nie tylko w Polsce, ale i za granicą - stwierdziła.

Andrzej Michalski, właściciel Ośrodka dodał natomiast, że do Budzistowa przyjechali zawodnicy najwyższej rangi światowej: - Cieszę się, że znajdują oni czas, aby wziąć udział w naszych zawodach.

Anna Bańkowska, Andrzej Michalski

Dwudniowe zmagania sportowe podsumował Paweł Michalski, dyrektor zawodów. Jako przedstawiciel Klubu Jeździeckiego KJ Derby Budzistowo nie krył zadowolenia i dumy z zawodników.

Paweł Michalski

Wyniki zawodów:
  • w klasie L Aleksandra Fabisiak na koniu Cartiga
  • w klasie P Michał Zakrzewski na koniu Dalia
  • w klasie N Michał Zakrzewski na koniu Dakato Gold M.w klasie C Marek Lewicki na koniu Cornet's Sunshine.
Zawody odbywały się pod patronatem Polskiego Radia Koszalin.