fot. prk24.pl
Zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęli burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski oraz komendant Komendy Miejskiej PSP w Koszalinie starszy brygadier Mirosław Pender.

W piątek wznowione zostały dostawy gazu ziemnego do gminy Polanów. Było to możliwe dzięki przejęciu przez polskiego operatora infrastruktury gazowej należącej do objętej sankcjami rosyjskiej spółki Novatek. Bez dostaw gazu przez kilkadziesiąt godzin były dwie szkoły, zakład produkcyjny i kilkunastu odbiorców indywidualnych. - W szkołach były alternatywne źródła zasilania. Tylko trzy gospodarstwa domowe były podłączone do gazociągu, przy centrum usług komunalnych. Z dyrektorem gazowni byliśmy w stałym kontakcie, by jak najszybciej załatwić tę sprawę. Jestem mu wdzięczny, bo wszystko odbyło się bardzo profesjonalnie - powiedział Grzegorz Lipski.

rozmowa z Grzegorzem Lipskim

4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. W Polsce od 2003 roku jest to święto zawodowe, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. - Nasz plan pracy, mimo że to szczególny dzień, jest według normalnego harmonogramu. O 8.30 mieliśmy odprawę, podczas której rozmawialiśmy o sprawach bieżących i tych długoterminowych. Dodajmy jednak, że o 18.00 wspólnie ze strażakami PSP, ochotnikami i weteranami spotkamy się w katedrze na uroczystej mszy świętej, której przewodniczyć będzie ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej biskup Edward Dajczak - powiedział st. bryg. Mirosław Pender.

rozmowa ze st. bryg. Mirosławem Penderem