fot. pixabay.com
W audycji rozmawialiśmy o tajnikach prowadzenia biznesu i cechach dobrego przedsiębiorcy. W Polsce działa bowiem ponad 2 mln podmiotów gospodarczych. Próbowaliśmy także odpowiedzieć na pytanie, jak rozwijać firmę w czasach niepewności.

Polacy są jednym z najbardziej przedsiębiorczych narodów Europy. Jak wskazują badania, znajdujemy się wśród liderów pod względem liczby osób, które prowadzą własny biznes.

Czy ten trend będzie się nadal utrzymywać? Czy to nadal dobry moment na zakładanie biznesu i co robić, żeby nie zostać „wykluczonym” przez rynek. Więcej o tym Piotr Huzar, prezes Koszalińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

materiał Tomasza Trana

Nie każdy chce być przedsiębiorcą, nie każdy chce być liderem, prowadzić firmę, odnieść sukces. Wydaje się że do tego trzeba mieć specjalne predyspozycje, więc jakie cechy powinien mieć człowiek, który chce być (dobrym) szefem? Więcej o tym Beata Woźniak-Sobieralska, trener umiejętności psychologicznych.

materiał Beaty Góreckiej

W trudnych czasach, kiedy sytuacja na rynku zmienia się bardzo dynamicznie, nie jest łatwo prowadzić biznes, a zwłaszcza go zaczynać. Jeśli jednak przedsiębiorca nadąża za zmianami i na nie reaguje, może odnieść sukces. Udało się to Annie Kamińskiej, właścicielce biura nieruchomości, która zdobyła ostatnio ogólnopolską nagrodę w tej branży.

materiał Joanny Lejtan