fot. pixabay.com
We wtorkowym wydaniu „Wieczornych spotkań” nasi goście rozmawiali m.in. o tym, jak zachęcić najmłodszych do ruchu, a także o zajęciach pływania dla niemowląt.

Nie widzą potrzeby ruszania się, myślą nawet o wagarach z lekcji wychowania fizycznego. Po prostu migają się od wychowania fizycznego. Taka jest rzeczywistość szkolna. Czy wobec tego nauczyciele wychowania fizycznego są w stanie cokolwiek zrobić, żeby namówić uczniów do aktywności sportowej? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Jackiem Czarnotą nauczycielem WF-u w szkole podstawowej numer 5 w Koszalinie.

materiał Renaty Pacholczyk

Pływanie można uprawiać od najmłodszych - nie tylko lat, ale i miesięcy. Zajęcia w wodzie, to nie tylko radość i zabawa, ale przede wszystkim zdrowy rozwój dziecka. W Koszalinie działa Akademia Aktywnej Mamy, która współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Pływania Niemowląt. Takie zajęcia pływania prowadzi pan Konrad Radziusz. Ile miesięcy mają dzieci, z którymi przychodzą rodzice na basen?

materiał Beaty Góreckiej

Jak wskazuje WHO, dzieci, aby prawidłowo się rozwijać, powinny poświęcać przynajmniej 60 minut dziennie na aktywność fizyczną, podczas gdy dorośli od 150 do 300 minut tygodniowo. Niestety, według najnowszych badań aż 80 proc. dzieci w Polsce nie uprawia sportu, a ich ogólna sprawność fizyczna jest w złym stanie. Czy faktycznie jest aż tak źle? Jak zachęcać dzieci i młodzież do ruchu? Na te pytania odpowiedział Kamil Pawłowski, koszaliński trener boksu.

materiał Tomasza Trana