fot. prk24.pl
Pawilony, zakupione przez dziennikarzy Polskiego Radia Koszalin, trafiły na polsko-ukraińskie przejście graniczne w Hrebennem. Uchodźcy nie będą już musieli spędzać wielu godzin pod gołym niebem.

Hrebenne, niewielka miejscowość w woj. lubelskim, leżąca ok. 850 km od Koszalina, to od prawie trzech tygodni, jedno z trzech najbardziej obleganych przejść na granicy polsko-ukraińskiej. Tędy do Polski uciekają przed wojną przede wszystkim kobiety z dziećmi. Nieopodal działa punkt recepcyjny.

- Pomagamy, jak tylko potrafimy. Bardzo zależało nam na tym, żeby osoby, które znalazły się w tak trudnym położeniu, od samego początku czuły, że są zaopiekowane, że nam na nich zależy. Stąd decyzja o zakupie trzech nowych pawilonów oraz przekazanie kilku dotychczas używanych przez redakcję i przewiezieniu ich na przejście graniczne w Hrebennem. Uchodźcy, nie będą już musieli czekać na załatwienie formalności czy transport pod gołym niebem - powiedział Piotr Ostrowski, prezes Polskiego Radia Koszalin.

Pawilony już stoją przy granicy. Akcję udało się zorganizować dzięki pomocy mieszkańców województwa zachodniopomorskiego z Koszalina i Gryfina.

To już kolejna akcja pomocy obywatelom Ukrainy, w którą Polskie Radio Koszalin angażuje się bezpośrednio. Na początku marca do Iwano- Frankiwska, miasta partnerskiego Koszalina, wyruszył transport z darami, zebranymi m.in. przez naszą rozgłośnię.

red./sz