fot. Jarosław Ryfun
Ile ich jest w regionie? Komu i w jaki sposób starają się pomagać? O tym dyskutowaliśmy w czwartkowych „Wieczornych spotkaniach”.

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Wałczu działa od kilku lat. Pracują tu osoby z niepełnosprawnościami, które odnajdują motywację do działania. Nie czują się wykluczeni zawodowo. Tutaj realizują się, zarabiają, a przede wszystkim czują się potrzebni. O szczegółach funkcjonowania placówki Tomaszowi Tranowi opowiedziała Jolanta Pawlus, dyrektor ZAZ-u.

materiał Tomasza Trana

Centrum Integracji Społecznej w Rzyszczewie w gminie Sławno działa od 2018 roku, a od roku - wspiera osoby bezrobotne z powiatu sławieńskiego w ich staraniach o powrót na rynek pracy. Więcej w rozmowie Renaty Pacholczyk z Lidią Siarnecką-Roman.

materiał Renaty Pacholczyk

Już w marcu Dom Miłosierdzia będzie obchodzić 10-lecie. Dom daje schronienie osobom ubogim, bezdomnym i borykającymi się z innym problemami z całego kraju. Choć jest to trudny dom, to - jak powiedział Annie Winnickiej prezes Stowarzyszenia Dom Miłosierdzia ksiądz Radosław Siwiński - każdy w nim znajduje nadzieję na lepsze życie.

materiał Anny Winnickiej