fot. pixabay.com
Powraca temat grzebowiska dla zwierząt w Koszalinie. Jutro podczas sesji rady miejskiej pod głosowanie zostanie podany projekt uchwały radnych klubu Koalicji Obywatelskiej, który - jeśli zostanie przyjęty - będzie pierwszym krokiem w kierunku powstania takiego miejsca w mieście.

Jak podkreśliła radna PO Bogumiła Tiece, to odpowiedź na prośby mieszkańców, którzy chcą godnie pożegnać swoich pupili: - Często ludzie działają niezgodnie z prawem, czyli chowają zwierzęta gdzieś w ogródkach. W przeciwnym razie są zmuszeni zostawić zwierzaka u weterynarza, co wiąże się z przekazaniem go do utylizacji razem z medycznymi odpadami. To dla wielu osób ogromna trauma i przerażające traktowanie członka rodziny.

Radna dodała, że do tej pory na interpelacje radnych oraz petycje mieszkańców o powstanie miejsca grzebalnego dla zwierząt prezydent odpowiadał, że takiego obszaru nie ma w planie zagospodarowania przestrzennego. Uchwała radnych ma to zmienić.

W kraju istnieje 18 cmentarzy dla zwierząt. Najbliższy jest w Bierkowie koło Słupska. Rocznie jest tam grzebanych ponad 70 zwierząt.

kc/od

Posłuchaj

radna PO Bogumiła Tiece