fot. iSzczecinek.pl
To kolejna dotacja, którą szczecinecki ratusz przekazuje dla organizacji zrzeszających najmłodszych sportowców.

Wiceburmistrz Maciej Makselon podkreśla, że to duże wsparcie jak na niespełna 40-tysięczne miasto: - Beneficjentami są kluby, ale przede wszystkim dzieci i młodzież, którzy uprawiają sport w Szczecinku. Oferta klubów sportowych dla młodych mieszkańców jest bardzo szeroka - to, m.in. piłka nożna, sporty walki, lekkoatletyka, pływanie. Nie zapominamy także o sporcie osób z niepełnosprawnościami i go także dofinansowujemy.

Na liście klubów, które otrzymały wsparcie znalazła się Victoria Szczecinek, która na co dzień aktywizuje młodzież z niepełnosprawnościami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. - Oferujemy im różne dyscypliny, tak by odnaleźli tę, w której się mogą sprawdzić. Poszerzamy w ten sposób ich horyzonty. Pokazujemy, że ich życie nie ogranicza się do domu i szkoły, i że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych - mówi Krystyna Wilczyńska z ośrodka.

Oprócz wsparcia ze strony urzędu dziecięce i młodzieżowe kluby sportowe w Szczecinku mogą nieodpłatnie korzystać z infrastruktury Ośrodka Sportu i Rekreacji.

ms/ar

Posłuchaj

750 tysięcy złotych trafi na konta 28 szczecineckich klubów sportowych - materiał Mateusza Sienkiewicza