fot. PRK
Inwestycji jest 68, a łączna ich wartość to ponad 65 mln. Niemal 30 milionów stanowią pieniądze uzyskane z rządowych - Funduszu Inwestycji Lokalnych, Programu Inwestycji Strategicznych i Funduszu Rozwoju Dróg.

Prezydent Anna Mieczkowska wraz z zastępczynią ds. gospodarczych Ewą Pełechatą przedstawiły w poniedziałek mapę kołobrzeskich inwestycji.

- W tegorocznym budżecie zapisaliśmy 65 mln zł na wszystkie procesy inwestycyjne. Sięgamy do różnych programów i pozyskujemy środki zewnętrzne. Na ten moment mamy już 29,5 mln zł. Są to głównie pieniądze z Polskiego Ładu, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych - powiedziała prezydent Kołobrzegu.

Wśród największych inwestycji w Kołobrzegu znajduje się przebudowa promenady w dzielnicy uzdrowiskowej, remonty ulic: Zdrojowej, Armii Krajowej, Kresowej, Brzeskiej, Wojska Polskiego, Okopowej oraz budowa parkingu przy ulicy Kamiennej.

Trwa już przebudowa ulicy Westerplatte i remont kołobrzeskiego ratusza. Powstaje także świetlica na osiedlu Ogrody. W planach jest również rozbudowa żłobka Krasnal.

Jak poinformowano na poniedziałkowej konferencji, do lipca tego roku mają być również gotowe projekty pawilonów handlowych w strefie uzdrowiskowej. Urzędnicy składają też projekty do kolejnych programów rządowych, takich jak „Klimatyczne Uzdrowiska” czy „Maluch Plus”.

Kołobrzeski poseł Czesław Hoc uważa, że efekt współpracy mógłby być jeszcze lepszy: - Wynik mógłby być o wiele lepszy, gdyby kołobrzeski samorząd bardziej ufał rządowi. To przynosi efekty. Mamy w swoim regionie dwóch wiceministrów - Pawła Szefernakera i Małgorzatę Golińską, a także europosła Joachima Brudzińskiego. Wiele zależy od dobrego nastawienia samorządu kołobrzeskiego.

jb/aj

Posłuchaj

Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości