fot. prk24.pl
Zaproszenie Sławomira Kamoli do audycji „Studio Bałtyk” przyjęli: radny Błażej Papiernik (Wspólny Koszalin), radna Anna Mętlewicz (Prawo i Sprawiedliwość), radny Tomasz Bernacki (Koalicja Obywatelska), Tomasz Czuczak, sekretarz Koszalina oraz Tomasz Uciński, prezes koszalińskiego PGK.

Goście Sławomira Kamoli rozmawiali m.in. o poszerzeniu granic administracyjnych Koszalina i projekcie dotyczącym powstania w nim spalarni śmieci. Poruszony został również temat sprawy, czy w Koszalinie nie wykorzystywano pieniędzy z programu społecznego na sprawy związane z działalnością Platformy Obywatelskiej oraz zmiany Przewodniczącego Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki w Radzie Miasta.

Na grudniowej sesji koszalińskiej Rady Miejskiej przyjęto uchwałę rozpoczynającą procedurę poszerzenia granic administracyjnych miasta. Od 1 stycznia 2023 roku sołectwo Mścice z gminy Będzino, sołectwo Kretomino z gminy Manowo oraz część Starych Bielic z Gminy Biesiekierz miałyby stać się dzielnicami Koszalina. - Te uchwały zostały podjęte i w tej chwili jesteśmy w trakcie procedury, która powinna zakończyć się do 31 marca ewentualną uchwałą Rady Miejskiej, dotyczącą złożenia wniosku o zmianę granic Koszalina - przekazał Tomasz Czuczak, sekretarz Koszalina.

rozmowa Sławomira Kamoli z Tomaszem Czuczakiem, sekretarzem Koszalina

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej pojawi się oficjalny projekt dotyczący powstania spalarni śmieci w Koszalinie. - Są dobre wieści z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odnośnie dofinansowania tego typu obiektów, ale w obecnej nomenklaturze nie ma już spalania odpadów, tylko jest ich utylizacja z wykorzystaniem ciepła odpadowego na potrzeby naszych mieszkańców - zwrócił uwagę Tomasz Uciński, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszalinie. - Oprócz utylizacji odpadów, będzie również szansa na produkcję ciepła - prezes PGK.

rozmowa Sławomira Kamoli z Tomaszem Ucińskim

Koszalińscy radni wypowiedzieli się na antenie Polskiego Radia Koszalin na temat informacji o planowanym złożeniu doniesienia do prokuratury i CBA, w celu wyjaśnienia, czy w Koszalinie nie wykorzystywano pieniędzy z programu społecznego na sprawy związane z działalnością Platformy Obywatelskiej.

- Dla mnie zdecydowanie jest to sprawa polityczna, to dalszy ciąg marginalizowania Platformy Obywatelskiej w naszym mieście i przygotowywanie się do wyborów w 2023 roku. Wpisy medialne pana radnego (Błażeja Papiernika - red.) pana posła (Tomasz Sobieraja - red.) są bardzo ogólnie ujęte - stwierdził Tomasz Bernacki z Koalicji Obywatelskiej.

Radny Błażej Papiernik z klubu Wspólny Koszalin powiedział, że słuchacze Radia Koszalin, jako pierwsi dowiedzą się o złożonych dokumentach w CBA i NIK-u: - Jestem w drodze do Prokuratury Krajowej, aby złożyć dokumentację. Jedna taka teczka zawiera 160 stron dokumentów i dowodów dotyczących tego, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa i wydawania publicznych pieniędzy niezgodnie z przeznaczeniem.

W koszalińskiej Radzie Miejskiej zaszły kolejne zmiany - 20 stycznia radny Sebastian Tałaj został odwołany z funkcji Przewodniczącego Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki. Jego stanowisko objęła radna Oliwia Skórka z klubu Prawa i Sprawiedliwości. - Wszyscy wychwalali pana Sebastiana za jego działania, natomiast również z wielu stron pojawiały się skargi, że w Komisji Edukacji nic się nie dzieje. Nie zaangażowała się ona bowiem w zmianę finansowania sportu w Koszalinie. Dlatego też chcę obronić panią Oliwię, na którą spadły niestosowne wpisy w mediach społecznościowych - powiedziała radna Anna Mętlewicz z Prawa i Sprawiedliwości.

rozmowa Sławomira Kamoli z Błażejem Papiernikiem, Anną Mętlewicz i Tomaszem Bernackim

sk/od