fot. archiwum prk24.pl
Poseł Radosław Lubczyk i koszaliński radny Błażej Papiernik chcą, aby prokuratura i CBA wyjaśniły sprawę, czy w Koszalinie nie wykorzystywano pieniędzy z programu społecznego na sprawy związane z działalnością Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem Błażeja Papiernika dwa pikniki zorganizowane w maju i we wrześniu w Sarbinowie posłużyły jako spotkania ludzi związanych z Platformą Obywatelską: - Złożymy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tomasza Sobieraja, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Koszalinie oraz zarząd Koszalińskiego Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej Era Kobiet. Zwrócimy się również do NIK o przeprowadzenie działań kontrolnych w stowarzyszeniu, Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która jest operatorem programu Społecznik oraz w biurze koszalińskiej Platformy Obywatelskiej - przekazał radny.

Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego i szef koszalińskiej PO zaznacza, że finansowanie jego ugrupowania politycznego jest transparentne i sam zapowiedział podjęcie kroków prawnych przeciwko posłowi i radnemu.


kk/mt

Posłuchaj

Błażej Papiernik o możliwych nieprawidłowościach w programie Społecznik Błażej Papiernik o zawiadomieniu do prokuratury