fot. facebook.com/Komandoria-Koszalińsko-Kołobrzeska-Zakonu-Rycerzy-Świętego-Jana-Pawła-II
Goście Arkadiusza Wilmana, jak w każdą niedzielę, rozmawiali na antenie Polskiego Radia Koszalin o katolickich wydarzeniach minionych dni.

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele Katolickim jako Niedziela Słowa Bożego. Jak mówi przewodniczący Dzieła Biblijnego w Polsce ksiądz profesor Henryk Witczyk jest to "okazja do dziękczynienia i uwielbienia Boga, który mówi do ludzi poprzez Słowo zapisane w Biblii". Ksiądz Witczyk podkreśla, że papież Franciszek, ustanawiając w 2020 roku Niedzielę Słowa Bożego akcentuje rolę Kościoła.

ksiądz profesor Henryk Witczyk

W indywidualnym oraz wspólnotowym rozważaniu Pisma Świętego może być pomocna aplikacja „Dzieło Biblijne” przygotowana przez Dzieło Biblijne imienia świętego Jana Pawła II. Zawiera naukowy komentarz do wszystkich czytań, łącznie z Psalmami. Ma być pomocą dla księży, katechetów i wszystkich ludzi dla solidnej, naukowej refleksji nad Pismem Świętym. Piątą rocznicę powstania świętuje Komandoria Koszalińsko-Kołobrzeska Zakonu Rycerzy Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku, odbyła się uroczysta msza święta, podczas której rycerze pomorskich i zachodniopomorskich chorągwi wręczyli swoim kapelanom honorowe ryngrafy.

rozmowa Marcina Kamińskiego z Wojciechem Urbanem

Na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przeprowadzone są Programy na Miłość i Życie. Są to spotkania dla małżonków w formie wykładowo-warsztatowej, które pomagają w odbudowaniu relacji i jedności w małżeństwie. Jednym z jego autorów jest ks. Jarosław Szymczak, kapłan Instytutu Świętej Rodziny w Łomiankach koło Warszawy, doktor teologii małżeństwa i rodziny.

ks. Jarosław Szymczak

Sesje odbywają się w kilku ośrodkach w diecezji: w Domu Pielgrzyma przy sanktuarium w Skrzatuszu, Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, domu oazy w Błotnicy blisko Kołobrzegu, a także w Szczecinku i Pile. Więcej informacji na temat najbliższych spotkań w ramach programu „Na Miłość i Życie” można znaleźć na stronie bogubliskie.pl.