fot. KPP Piła
30 zarzutów związanych z posiadaniem znacznych ilości narkotyków oraz ich dystrybucją na terenie powiatu chodzieskiego oraz pilskiego usłyszał 46-letni mieszkaniec gminy Szamocin. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformował st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile, policjanci z Wyrzyska pozyskali informację, że jeden z mieszkańców gminy Szamocin może posiadać znaczne ilości narkotyków, a także zajmować się ich dystrybucją na terenie powiatu pilskiego.

Dodał, że kilka dni temu policjanci przystąpili do akcji i przeszukali jego miejsce zamieszkania. Zeszot wskazał, że podczas wykonywania policyjnych czynności mężczyzna przebywał w pomieszczeniu gospodarczym i był w trakcie porcjowania kilkunastu paczek z narkotykami. - Policjanci zabezpieczyli ponad 1,3 kilograma amfetaminy, a do tego wagę elektroniczną, woreczki strunowe oraz ponad 3 tys. zł - podkreślił.

Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna wielokrotnie udostępniał narkotyki innym osobom. W ciągu kilku następnych dni zostały zatrzymane kolejne 3 osoby, które były powiązane z tym przestępczym procederem. - Prowadzone postępowanie pozwoliło ostatecznie przedstawić mężczyźnie aż 30 zarzutów - 29 z nich dotyczyło udzielania narkotyków, które 46-latek sprzedawał na terenie powiatu pilskiego oraz chodzieskiego. Ostatni zarzut dotyczył posiadania znacznej ilości narkotyków, którą zabezpieczyli policjanci - dodał Zeszot.

PAP/rz