fot. facebook.com/sok.slupsk
Finał zbiórki charytatywnej odbędzie się 30 stycznia. O szczegółach akcji opowiedziała na naszej antenie Aleksandra Karnicka, szefowa słupskiego sztabu WOŚP.

- Zapraszam 30 stycznia o godzinie 11.00 na Plac Zwycięstwa, gdzie odbędzie się zlot starych samochodów. O godzinie 13.00 przeniesiemy się do Hali Gryfia na imprezę z udziałem lokalnych artystów, która potrwa do godziny 18.00. W Centrum Handlowym Jantar spotkamy się już o godz. 15.00, gdzie również dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji - powiedziała Aleksandra Karnicka.

W gminie Kępice imprezy towarzyszące finałowi 30. WOŚP wystartują już 29 stycznia: - W sobotę planujemy wspólne morsowanie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W zeszłym roku w wydarzeniu wzięło udział bardzo dużo osób. Liczymy, że teraz będzie podobnie. Podczas imprezy nie zabraknie m.in. pokazów ratownictwa medycznego oraz wspólnego ogniska. W niedzielę zapraszamy na całodniowy festyn, który odbędzie się na placu Osipowicza - zaznaczyła Ewelina Szweda, szefowa sztabu WOŚP w Kępicach.

W regionie słupskim imprezy w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędą się także m.in. w Damnicy, Ustce oraz Kobylnicy.

W tym roku WOŚP kwestuje na rzecz diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. W 2021 r. zebrano ponad 211 mln zł na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy.

Więcej w poniższym materiale. jż/sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa materiał Jacka Żukowskiego