fot. pixabay.com
Nadszedł czas studniówek. Niestety, podobnie jak w poprzednim roku, pandemia krzyżuje plany maturzystom. Mimo zagrożenia, są szkoły, które są gotowe zorganizować imprezę, pod warunkiem zaszczepienia uczestników.

Takie rozwiązanie bierze pod uwagę dyrekcja Zespołu Szkól Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu, ale już w Zespole Szkół Morskich - studniówki na pewno nie będzie.

Wśród uczniów zdania są mocno podzielone: - Studniówka jest rzeczą, która zdarza się raz w życiu i każdy ma prawo w niej uczestniczyć. Jeśli zachowamy środki ostrożności, mogłoby być bezpiecznie.

Aby umożliwić organizację studniówki, młodzież zaproponowała, żeby dzień przed balem zrobić uczestnikom testy, a przed wejściem na salę sprawdzać temperaturę.

Katarzyna Karaźniewicz-Deczyńska, dyrektorka ZS nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu powiedziała, że jeśli impreza się odbędzie, to w reżimie sanitarnym: - W studniówce wezmą udział osoby zaszczepione bądź mające pakiet ozdrowieńca. Osoby niezaszczepione będą musiały wykonać test przed uroczystością.

Na ten temat z uczniami kołobrzeskich szkół oraz z dyrektorami rozmawiał Mariusz Wolański.

mw/od

Posłuchaj

relacja Mariusza Wolańskiego