fot. prk24.pl
Wychowanek Bałtyku Koszalin i były pomocnik Pogoni Szczecin pojawił się na boisku w 90. minucie, a w 22. kolejce jego Royal Union Saint-Gilloise pokonał na wyjeździe RFC Seraing 4:0.

Union utrzymał pierwsze miejsce w tabeli. Zespół Kozłowskiego zdobył 50 punktów, ma o siedem więcej niż drugi Club Brugge. Dziesięć punktów do lidera traci natomiast Royale Antwerp. Kolejne minuty w belgijskiej ekstraklasie Kacper Kozłowski może otrzymać w niedzielę. Jego klub zmierzy się z Genk.
Na początku stycznia 18-latek został zawodnikiem angieskiego Brighton występującego w Premier League. Od razu został wypożyczony do Royale Union Saint-Gilloise. Angielski klub zapłacił za niego około ośmiu milionów funtów. Szacuje się, że Bałtyk Koszalin otrzymał cztery miliony złotych ekwiwalentu za wyszkolenie piłkarza.

W tym sezonie Kacper Kozłowski rozegrał 16 meczów w ekstraklasie. Strzelił trzy gole i zanotował cztery asysty. Sześciokrotnie zakładał także koszulkę z orzełkiem na piersi. W maju 2020 roku portal Football Talent Scout umieścił piłkarza na liście 50 największych talentów światowej piłki urodzonych w 2001 roku bądź później.

red./rz