fot. www.facebook.com/rck.kolobrzeg.eu
O planach na pierwszy kwartał roku poinformował podczas briefingu prasowego Tadeusz Kielar, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu.

- Startujemy 21 stycznia koncertem zespołu Muchy, kolejną propozycją są polscy finaliści XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Odbędzie się również koncert walentynkowy w wykonaniu Iwony Wal. Wystąpią też Patrick the Pan i Fisz Emade - przekazał Tadeusz Kielar.

Na kinomanów czeka oferta Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz kino dla zakochanych i kino weekendowe.

Nie zabraknie również spektakli teatralnych. W RCK-u sztuki wystawią m.in. artyści z Teatru Wielkiego w Poznaniu czy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego.

Jest też oferta dla najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w porankach młodego widza, uczestniczyć w  spektaklach oraz feriach  zimowych z warsztatami edukacyjnymi  i artystycznymi.

Niestety będzie drożej. Dyrektor Regionalnego Centrum Kultury powiedział, że wyższe koszty dotyczące organizacji imprez przekładają się na cenę biletów. Nie wiadomo jeszcze, czy w związku z nadchodzącą V falą pandemii odbędzie się tradycyjna inscenizacja Boju o Kołobrzeg.

ma/od

Posłuchaj

Tadeusz Kielar, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu