fot. Arkadiusz Wilman
Senat, na wniosek Tomasza Grodzkiego, Magdaleny Kochan, Janusza Gromka i Stanisława Gawłowskiego, postanowił przekazać te pieniądze na modernizację koszalińskiego szpitala. Nie oznacza to jednak dotacji dla lecznicy z Koszalina, ponieważ inicjatywę senatorów musi zaakceptować jeszcze Sejm.

Senator Stanisław Gawłowski podkreślił, że pieniądze zostałyby przeznaczone na rozbudowę SOR-u: - Senat przyjął poprawkę, która następnie trafi do Sejmu. Nie burzy ona w żadnym zakresie konstrukcji budżetu. Mam prośbę do posłów, by poparli tę poprawkę.

Wicemarszałek Tomasz Sobieraj podkreślił, że w ostatnich latach urząd marszałkowski na koszaliński szpital przeznaczył pół miliarda złotych ze środków unijnych i 45 mln złotych z budżetu województwa. Odnosząc się do krytycznych opinii na temat funkcjonowania szpitala ze strony koszalińskiego samorządu, zaapelował też do władz miasta o wsparcie finansowe lecznicy: - Jeżeli prezydent Koszalina i rada miejska chcą poprawić funkcjonowanie szpitala i jakość opieki, to zwracam się z apelem, by przeznaczyli z budżetu miasta dwa miliny złotych na poprawę funkcjonowania SOR-u.

Senator z wicemarszałkiem podkreślili, że koszaliński szpital jest jedyną wielospecjalistyczną jednostką między Szczecinem, Gdańskiem i Poznaniem. Zaapelowali też do wszystkich parlamentarzystów i samorządowców z regionu o wspólne i konstruktywne działanie na rzecz lecznicy.

aw/aj

Posłuchaj

senator Stanisław Gawłowski wicemarszałek Tomasz Sobieraj