fot. PAP/Adam Warżawa
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku w soboty 15 i 22 stycznia organizuje szczepienia przeciw COVID-19. Zgłosić się na nie mogą również osoby, które nie dokonały wcześniejszej rejestracji – poinformował rzecznik placówki Marcin Prusak.

15 stycznia punkt szczepień w budynku I kompleksu szpitalnego przy ul. Hubalczyków 1 - będzie czynny w godz. 8-16, a 22 stycznia w godz. 8.30-16.

- Podawane będą preparaty dwudawkowe Pfizera i Moderny i jednodawkowy firmy Johnson&Johnson. Na szczepienia mogą się zgłaszać także osoby, które nie dokonały wcześniejszej rejestracji - poinformował Marcin Prusak.

Zaznaczył, że podczas sobotnich akcji nie będzie możliwe szczepienie dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Zastrzyki wykonywane będą osobom od 12 roku życia. Dodał, że akcja zapoczątkowana w ubiegłym roku, jest kontynuowana z uwagi na duże zainteresowanie szczepieniami przeciwko COVID-19 w dni wolne od pracy.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 16 047 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju i o śmierci 423 osób z COVID-19.

PAP/aś