fot. PAP/Artur Reszko
Minister zdrowia Adam Niedzielski podziękował za współpracę wszystkim członkom Rady Medycznej, którzy w piątek złożyli rezygnację. „Ta decyzja, zgodnie ze wspólnymi deklaracjami na posiedzeniu RM, na pewno nie kończy naszych kontaktów” - napisał. Na poniedziałek zapowiedział szerszy komentarz w tej sprawie.

Trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej zrezygnowało z doradzania rządowi w sprawie epidemii. W oświadczeniu przesłanym PAP poinformowali, że decyzja zapadła z uwagi na „brak wpływu rekomendacji na realne działania” i „wyczerpanie się dotychczasowej współpracy”.

Centrum Informacyjne Rządu zapowiedziało, że w związku z decyzją części członków Rady Medycznej, formuła doradcza tego gremium zostanie zmieniona. - Zadanie wypracowania nowej formuły zostało przekazane przez prezesa Rady Ministrów ministrowi zdrowia - podało CIR.

Głos w sprawie w piątek po południu zabrał na Twitterze minister Adam Niedzielski: - Dziękuję za współpracę wszystkim członkom Rady Medycznej przy Premierze RP, którzy dziś złożyli rezygnację. Ta decyzja, zgodnie ze wspólnymi deklaracjami na posiedzeniu RM, na pewno nie kończy naszych kontaktów. Szerszy komentarz w poniedziałek.
PAP/od